Sloní Kulturník
Brej den všem čtenářům našeho občasníku. Jsem tu opět, abych vás informoval o věcech, které se udály v posledních měsících v našem regionu.
1.Jednoho odpoledne přišel Maestro s tím,že Drnek dal náš časopis na internet a ten že tam vyhrál 2.místo v nějaké soutěži. Docela mě to překvapilo, protože já jsem si vždy myslel, že s tímhle nikdy díru do světa neuděláme a že se po nástupu na jiné školy asi rozpadnem.No a ono ouha. Takže tímto taky děkuji všem, kteří nás podpořili a dodali mi další síly do psaní.
No to by bylo k úvodu vše. Další se určitě dočtete u Bodlina, kterej si na to určitě zavedl speciální rubriku. 2.Dne 11.12. proběhla v Dolanech pomikulášská besídka. Vše by probíhalo ve starých kolejích nebýt hudby. Tu měl tentokrát obstarat M.J.Bodlin, který to zdědil po svém otci varhanovém virtuózovi a autoopraváři. Sám se bál čerta a tak si pozval 1/3 Siláže v podobě Maestra a houslistu Josefa Suka. Suk se však zalekl velikosti sálu a tak pozvání zamítl. Hráli teda dvá. Bodlin obsluhoval klávesy a Bašta to roztáčel na kytaru. Do toho jim melodicky pobrukoval Bodlin starší. To byla Kapela, kterou lidi chtěli. Babky schazovali šátky a šli do kolen. Dědove si hodili kozáčka. Mladší házeli co uměli. Někteří rajče jiní papriku. No všechno to završil M.Fencl, který přišel pozdě, dal několik piv a pak tropil vytržnosti a sváděl místní vdovy. Další podobná akce se bude konat někdy začátkem února, tak nezapomeňte přijít.
3. 28.11. hrál v Losiné Hárlej. Jako jeho velký fanda jsem tam nemohl chybět. V první řadě jsem musel sehnat někoho, kdo by se mnou jel. Znal jsem odsud sice jedno děvče, ale to je málo. Jako vždy jel MB, kterej je pro každou špatnost. Dál měl jet MF. Ten si to na poslední chvíli rozmyslel, protože mu byl nabídnut ranní dřevorubecký kurz v lese jménem Spálenka. Nakonec jsem schrastil Marka Štemberu, který už asi měsíc neblil* ve společnosti. Tak v této sestavě jsme vyjeli. V Losiné jsme zaplatili vstup a přisedli si ke stolu u kterého sedělo asi deset židlí. Sbalil jsem tu nejlepší a zašel si koupit něco nealkoholického (ehm). Za chvíli si k nám přisedli nejací starý knechti. S těmi si Marek rozumněl. Naučil je zpívat Sepulturu a oni mu za to ukázali, jak se správně rozbíjí sklenice. Večer pokračoval vesele dál. Pivo střídalo pi teda limonáda limonádu. Předskupinu Eges vystřídal Hárlej. Naběhli jsme na plac a začal trsat pogo. Proč na nás lidi ukazovali a proč nás chtěli vyhodit nevim do dneška. Pak to přišlo. Marek se chtěl předvést před děvčaty a když je nezaujal botami značky "Jarmila", řekl: "Du na to!". Zmizel k baru kde si dal pár panáků a zase se vrátil. Prošel kolem nás. Mrknul na ženskou, která se válela na zemi s flaškou rumu a vylez na podium. Zřejmě se mu nelíbil zpěv. Chopil se tedy mikrofonu a začal prozpěvovat. Z repráků se linul kvik podobný vraždění prasete. K tomu se doprovázel lehkými kývavými pohyby alá Mr. Bean. Není divu že to fanoušci, kteří se sem přišli bavit a né plakat nevydrželi. Vzali milého Marka za ruce a nemilosrdně ho stáhli dolů z podia. Pak si ještě každý dupnul.
4. Další věc se týká skupiny Siláž. Její basák(já) by chtěl poděkovat několika lidem kteří mu našli basovku u popelnice a jiným zase k tomu, že mu ji zprovoznili. Konečně teď bude slyšet. Huráááá.
5. Vypadá to na nové natáčení. Všichni aktéři minulých filmů už kujou plány na to, jak se začne natáčet další dílo. Napovím vám, že to bude z prostředí STAR WARS a že to bude drama.